www.kvetena.cz

www.kvetena.cz

Obrázek

Encyklopedie rostlin

Skip Navigation LinksEncyklopedie rostlin > Encyklopedie rostlin
 • Encyklopedie zahradních rostlin

  Přehledná encyklopedie zahradních rostlin, členěná podle skupin zahradních rostlin. Najdete zde popis jednotlivých skupin, jejich pěstování, historický vývoj pěstování a šlechtění, morfologii a přehled zástupců jednotlivých skupin.

 • Herbář - fotografická galerie rostlin

  Fotografický herbář Vám pomůže při určování a poznávání rostlin. Fotografie jsou v rámci jednotlivých druhů přehledně členěny podle kategorií. V herbáři jsou nově přidány jarní cibuloviny a plané květiny. V herbáři je zařazeno 510 druhů s 2871 fotografiemi.

 • Encyklopedie stromů

  V encyklopedii najdete základní informace o stromech. Podle výšky, tvaru a dalších vlastností získáte přehled, které stromy jsou vhodné pro vaši zahradu, nebo zde naleznete pomoc při určování stromů. Stromy si můžete vyhledat pomocí písmen nebo částí slov.

 • Vyhledávání a systém rostlin

  Pokud hledáte latinský název rostliny, potřebujete zjistit do které čeledě rostlina patří, nebo naopak které rody a druhy čeleď obsahuje, zkuste hledat na této stránce. Databáze obsahuje 210 čeledí, 1123 rodů, 4310 druhů a jím odpovídající nadřízené taxonomické jednotky. Naleznete zde i základní systematické informace a charakteristiky 133 čeledí.

 • Rejstřík

  Rejstřík odborných názvů a popisy rostlinných orgánů.

 • Přehled českých názvů rodů rostlin

  Přehled rodových názvů užitých v nejdůležitějších kompletních botanických a zahradnických literárních dílech - databáze zachycuje jak široké, tak úzké pojetí rodů, věnuje se jak u nás planě rostoucím, tak pěstovaným rostlinám.

 • Rostlinná společenstva

  Třídění rostlinných společenstev a jejich stručná charakteristika. Systém rostlinných společenstev obsahuje třídy, řády, svazy a podsvazy.

 
Copyright © 2008 Václav Kubíček Kontaktujte nás